Wywiad w Gazecie Kociewskiej z dnia 19-01-2011 r. (strona 2)

1.Czy rok 2011 będzie sprzyjał oszczędzaniu?

Tak, jak najbardziej. Każdy okres, czy też każdy rok jest dobrym i zarazem sprzyjającym okresem do oszczędzania. Ważne jest, aby nie wahać się z decyzją. A jak już podejmiemy samą decyzję, nie zwlekać z jej realizacją. Większość z nas myśli o oszczędzaniu, ale zawsze przesuwa samą realizację w czasie – o miesiąc, rok. Po kilku latach okazuje się, że nie mamy żadnych oszczędności.

Zacząć oszczędzać można już dzisiaj i to przy niewielkich środkach. Ważne jest, aby robić to systematycznie. W jaki sposób? Może to być lokata bankowa, konto oszczędnościowe, jak również plany systematycznego oszczędzania.

Pomyślmy o naszej przyszłości. O tym, iż w pewnym etapie naszego życia będzie tych środków potrzebować. A przy niewielkim zaangażowaniu finansowym w dniu dzisiejszym możemy zebrać środki pozwalające na przeżycie godnej starości, czy środki te przeznaczyć na edukację naszych dzieci.

2. W co Starogardzianie powinni inwestować w najbliższym czasie aby osiągnąć zysk?

Na rynku kapitałowym możliwości zainwestowania swoich środków finansowych są ogromne. Tu zależy wszystko od kwot finansowych jakie chcemy zainwestować i zysku jaki chcemy osiągnąć.  To od inwestora będzie zależało czy chce mieć możliwość zarobienia więcej za cenę większego ryzyka czy też minimalizując ryzyko ulokuje środki w bezpieczniejsze instrumenty finansowe

Nie zawężamy się do jednej inwestycji, czy też wyboru formy inwestowania. Ważne jest, abyśmy swoje środki zdywersyfikowali . Nie zapominajmy również, iż dobrą inwestycją jest zakup nieruchomości.

3. Jakie ma Pani rady dla obecnych i przyszłych kredytobiorców?

Rok 2010 na rynku kredytów hipotecznych to rok stabilizacji, większej dostępności, a także rozluźnienia polityki banków. Ten okres przyniósł nam również stabilizację marż po kryzysie z przełomu 2008/2009 roku. Obecnie banki silnie konkurują między sobą i warto zwrócić szczególną uwagę na obniżające się marże zarówno kredytów w polskiej złotówce jak również i walutowych.

Tym, którzy planują zaciągnąć kredyt polecam rozmowę ze sprawdzonym Doradcą Finansowym, który pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty kredytowej i otoczy klienta opieką podczas całego procesu kredytowego. Natomiast osobom, które posiadają już kredyt mogę polecić sprawdzenie u tegoż Doradcy czy istnieje możliwość zamiany na kredyt tańszy albo poszukanie rozwiązań na skrócenie okresu spłaty.

Doradca Finansowy ds. kredytów hipotecznych i inwestycji Open Finance S.A.

Kinga Skonieczna

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn